Хроника 22. октомври 2018. / 20:22

Детали за верижната сообраќајка на патот Маврови Анови-Дебар

Детали за верижната сообраќајка на патот Маврови Анови-Дебар

Сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар е повеќе од два часа во рекин поради сообраќајната несреќа која се случила попладнево. Нема повредени, но материјалната штета е поголема.

Според информациите на СВР Тетово, сообраќајна несреќа се случила во близина на меноста Трница. Од сé уште неутврдени причини дошло до судир на два автомобили „ауди“ со струшки регистерски ознаки, „мерцедес“ со охридски и камион-шлепер со косовски ознаки.

Од првичните сознанија на полицијата, во незгодата нема потешко повредени лица, но има поголема штета. Заради околностите и поставеноста ан возилата на коловозот и увидот кој е во тек, сообраќајот на овој патен правец е во прекин.