Хроника 13. јуни 2019. / 09:32

Детали за ужасната сообраќајка: Еве како загинаа младите момчиња

Детали за ужасната сообраќајка: Еве како загинаа младите момчиња

Две момчиња на возраст од 20 до 29 години, едниот од Батинци, другиот од Драчево загинаа во директен судар на улицата „Првомајска” во Пинтија.

Ташка сообраќајна несреќа се случи ноќеска пред полноќ на улицата „Првомајска“ која води кон скопско Драчево во која загинаа 20-годишниот С.Ш од село Батинци и уште едно момче на возраст од 29 години од Драчево.

Во несреќата за која се претпоставува дека била предизвикана од неприлагодена брзина, наводно од 160 километри на час, целосно се уништени возилата„ Пежо“ и„ Голф 5“.

Според очевидци раскажуваат дека до несреќата дочло кога едно од возилата кое претекнувало со огромна брзина директно се судрил со aвтомобил што доаѓал од спротивна насока и во кое бил другиот загинат.