Хроника 12. август 2019. / 18:24

Детали за сообраќајката на граница каде се судрија шест возила

Детали за сообраќајката на граница каде се судрија шест возила

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Гевгелија – Граничен премин Богородица, кој беше во прекин поради сообраќајна несреќа.

Ова денеска го истакна портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

Во сообраќајната несрека, што се случи во 13:15 часот на еден километар пред граничниот премин, учествуваа шест возила, при што полесно се повредени тројца државјани на Романија.

По укажаната лекарска помош во Општата болница во Гевгелија тие се пуштени на домашно лекување.