Хроника 18. јули 2019. / 16:11

Детали за драмата во скопскиот ресторан: Кинези со сатар трчале по гостин

Детали за драмата во скопскиот ресторан: Кинези со сатар трчале по гостин

МВР ги си соопшти деталите за индицент во Лепотоакрија.

Според информациите на МВР, вчера во СВР Скопје М.Т, од Скопје пријавил дека околу 11.20 часот во ресторан во трговски центар бил физички нападнат од вработените во ресторанот Л.Ч.(34) и Л.Ш.(43) државјани на Народна Република Кина, а во врска со нарачка на храна.

Според пријавата, еден од кинеските државјани со остар предмет се обидел да го нападне М.Т., а другото лице фрлало различни предмети. По преземени мерки, Л.Ч. и Л.Ш. биле приведени во Полициската станица Карпош и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.