Хроника 10. јануари 2019. / 14:19

Дечко и девојка продавале различни видови дрога

Дечко и девојка продавале различни видови дрога

При претрес на Д.К.(29) од Скопје пронајдени се амфетамини и екстази, додека кај скопјанката С.Г.(26) пронајдена е марихуана, амфетамини и екстази.

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија – Одделение за недозволена трговија со дрога до скопското Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против свајца скопјани за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори.

При претрес на Д.К.(29) од Скопје пронајдени се амфетамини и екстази, додека кај скопјанката С.Г.(26) пронајдена е марихуана, амфетамини и екстази.