Хроника 19. август 2019. / 22:15

Дебар: 50-годишна жена го пријавила сопругот дека извршил полов напад над нивниот син

Дебар: 50-годишна жена го пријавила сопругот дека извршил полов напад над нивниот син

МВР информира дека вчера во 15:15 часот во Полициската станица Дебар 50-годишна жена пријавила дека во периодот од 14.07. до 04.08.2019 во куќа во Дебар.

Нејзиниот поранешен сопруг С.Ј. од Скопје извршил полов напад над нивниот син.Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата.