Хроника 20. јули 2018. / 15:55

Бизарна несреќа во Македонија: Паднала по скали, ја донеле во кома на Ургентен

Во 23,35 часот во Секторот за внатрешни работи Охрид од Медицинскиот центар во Охрид било пријавено дека кај нив во коматозна состојба била донесена 34-годишната Б.Т. од Охрид која паднала по скали во куќа на улицата „Димо Хаџи Димов“.

При падот се здобила со тешки телесни повреди и поради сериозноста на повредите истата со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје.