Хроника 30. мај 2019. / 13:40

Автомобил се запали во Чаир

Автомобил се запали во Чаир

Автомобил се запали денеска во Чаир, а причините сеуште не се познати.

Автомобил марка „Волво“ со велешки регистарски ознаки се зaпaли кај „Јаја Паша“ на улицата „Цветан Димов“  во Чаир, а причините за пoжapoт се уште не се познати.

Во текот на денот се очекуваат повеќе детали.