Хроника 21. септември 2019. / 12:51

Автомобил прегази жена на Перо Наков

Автомобил прегази жена на Перо Наков

Жена пешак со тешки телесни повреди била префрлена на Килника откако претходно во неа удрил автомобил.

На 20.09.2019 во 10.30 часот на ул.„Перо Наков“ во Скопје, патничко возило „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.В.(47) од Скопје, удрило во пешакот Б.Ѓ.(41) од Скопје, велат од МВР.

Во незгодата, Б.Ѓ. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопјe.