Хроника 12. мај 2020. / 11:26

Автомобил излетал од патот кон Козјак, сопатникот тешко повреден

Автомобил излетал од патот кон Козјак, сопатникот тешко повреден

На регионалниот пат Скопје-ХЕЦ Козјак, автомобил „пежо 206“, управувано од И.С.(43) од Скопје, излетало од коловозот и се превртело.

По незгодата, возачот и сопатникот Г.С.(41) од Скопје биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, каде на Г.С. му биле констатирани тешки телесни повреди, а на И.С. телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.