Хроника 06. октомври 2020. / 17:01

Автобус на ЈСП се судри со мотор

Автобус на ЈСП се судри со мотор

Сообраќајка се случи попладнево во центарот на Скопје во која градски автобус удри во мотор.

Несреќата се случила кај ГТЦ од страната на Холидеј Ин. Засега нема информации дали е повреден возачот на моторот или некој од патниците во автобусот.

Фото: Вечер.мк

Фото: Вечер.мк

Сообраќајот моментално се одвива отежнато. Повеќе информации наскоро

Фото: Вечер.мк