Хроника 25. март 2019. / 17:06

Арачиновец кој сам се застрела со пиштол заработи кривична пријава

Арачиновец кој сам се застрела со пиштол заработи кривична пријава

Полицијата поднесе кривична пријава против И.Е. (51) од село Арачиново, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело предизвикување општа опасност.

Во атарот на селото Никуштак, кумановско, пријавениот, од пиштол кој го поседувал со соодветна дозвола, испукал куршум, при што се здобил со телесна повреда во пределот на раката.