Хроника 02. март 2021. / 13:47

Кривична пријава против охриѓанец кој возел со фалсификувана дозвола

Кривична пријава против охриѓанец кој возел со фалсификувана дозвола

Oхридската полиција поднесе кривична пријава против 22-годишниот П.Т. од овој град, поради сомнение за сторено кривично дело фалсикување исправа.

Како што информираат од МВР, при преглед извршен на 9 ноември минатата година, кај него била пронајдена фалсификувана возачка дозвола по што, по извршени проверки, констатирано е дека истиот воопшто не поседувал возачки документи.