Хроника 07. ноември 2020. / 19:35

Арачиновец истепа полицаец

Арачиновец истепа полицаец

На 06.10.2020 во 14:10 часот во Полициското одделение Арачиново бил приведен М.А.(22) од с.Арачиново, бидејќи откако пријавил поплака и му било објаснето од полициски службеник дека ќе биде постапено по поплаката, тој физички го нападнал полицискиот службеник.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.