Хроника 09. септември 2020. / 10:50

Алсат: Професор се самоуби во затвор! Издржувал казна за обид за силување

Алсат: Професор се самоуби во затвор! Издржувал казна за обид за силување

Професор кој беше на издржување затворска казна, си го одзел животот, дознава Алсат.

Лицето С.М. беше обвинет за обид за силување на малолетно лице на возраст од 8 години.

Настанот се случи во почетокот на годинава, а во полиција го пријавила мајката на девојчето.