Хроника 28. септември 2019. / 12:16

Албанец уапсен во Скопје – илегално влегол во државата

Албанец уапсен во Скопје – илегално влегол во државата

Вчера во 09:20 часот во Полициската станица Центар бил приведен И.Џ.(33) од Косово, поради немање на валидни документи за лична идентификација.

По преземени мерки било костатирано дека И.Џ. по илегален пат влегол во Македонија. Тој бил предаден на полициски службеници во Прифатниот центар за странци Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.