Хроника 03. октомври 2020. / 13:40

Албанец баран од Интерпол уапсен на аеродром

Албанец баран од Интерпол уапсен на аеродром

Ноќва во 01.30 часот на Граничениот премин „Меѓународен Аеродром“ – Скопје од полициски службеници од Полициска станица „Меѓународен Аеродром“ – Скопје бил приведен А.А.(41) од Р.Албанија бидејќи при пасошка контрола и проверка било констатирано дека истиот евидира во евиденцијата по барање на Интерпол.

Лицето е предадено на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.