Хроника 18. јули 2019. / 10:35

Албанец уапсен на „Богородица“

Албанец уапсен на „Богородица“

Синоќа на граничниот премин „Богородица“ бил приведен 37-годишен Албанец, по кој била распишана меѓународна потрага од Интерпол, соопштија од МВР.

МВР денеска соопшти дека синоќа во 18.50 часот на граничниот премин „Богородица“, полициски службеници го привеле Т.Г.(37) од Република Албанија бидејќи се наоѓа на листата со мерка „Апси“, по меѓународна потрага од Интерпол.

Тој бил предаден во Полициската станица Гевгелија за понатамошна постапка, додаваат од МВР.