Хроника 16. октомври 2020. / 20:15

80-годишен велешанец силувал малолетно девојче

80-годишен велешанец силувал малолетно девојче

Вчера околу 20.00 часот во СВР Велес, 28 – годишна жена од велешко пријавила дека В.Ч.(80) од велешко село извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Се работи на расчистување на случајот.