Хроника 03. јануари 2021. / 16:52

66-годишен скопјанец пронајден мртов во својот дом, познат неговиот идентитет

66-годишен скопјанец пронајден мртов во својот дом, познат неговиот идентитет

На 02.01.2021 во 11.10 часот било пријавено дека во с.Петровец, скопско, во неговиот дом бил пронајден починат Б.Т.(66).

Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција.