Хроника 22. ноември 2020. / 16:38

57-годишен маж од Косово е пронајден мртов во Скопје

57-годишен маж од Косово е пронајден мртов во Скопје

На 21.11.2020 во СВР Скопје е пријавено дека околу 22.40 часот на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје, во бессознание е пронајден Ф.К.(57) од Косово.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.