Хроника 05. ноември 2019. / 16:21

50 годишна жена го истепала својот сопруг

50 годишна жена го истепала својот сопруг

Шеесет и двегодишен тетовец вчеравечер (4 ноември) околу 23 часот и 30 минути пријавил семејно насилство од неговата 50-годишна сопруга, со која подолго време имале нарушени односи, а која околу 16 часот физички го нападнала.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.