Хроника 12. октомври 2018. / 16:45

(18 +) ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: Тешка сообраќајка кај Млечен Ресторан

(18 +) ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: Тешка сообраќајка кај Млечен Ресторан

Тешка сообраќајна нессреќа се случи попладнево во близина на “Млечен ресторан” на Улицата “Теодосија Гологанов”. Мотоциклист се судри со џип.  Притоа мотоциклистот се здобил со фрактура на черепот и моментално е хоспитализиран, додека врз повредената девојка е интервенирано на лице место.

*Фотографиите на кои се покажани телата на учесниците во овој трагичен чин, ги отстранивме по барање на нивните роднини.