Економија 30. ноември 2020. / 09:55

Од полноќ нови цени на горивата

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник.

Минатата недела со одлука на Регулаторна, цената на бензинoт Супер-98 остана непроменета, на Супер-95, се намали за 0,50 денари, а дизел горивото поскапе за половина денар.