Економија 16. април 2018. / 12:52

Нови цени на горивата: Поскапуваат бензините и дизелот

Нови цени на горивата: Поскапуваат бензините и дизелот

Бензините поскапуваат за половина, а дизелот за еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика
Според пресметките, новата цена на ЕУРОСУПЕР БС 95 изнесува 68 денари, а на ЕУРОСУПЕР БС 98 69,5 денари по литар.
Дизелот од полноќ ќе чини 60 денари за литар.