Економија 02. април 2019. / 17:27

Извисени 500 бизнисмени и Жбогар, ги чекаат Заев и Ципрас

Извисени 500 бизнисмени и Жбогар, ги чекаат Заев и Ципрас

Околу двесте претставници од големи и средни грчки компании и 250 сопственици на македонски компании, половина час ги чекаат македонскиот и грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас да се појават во „Александар Палас“ на Бизнис форумот.

Со нив, седнат на столче стрпливо чекаат неколки македонски министри и евроамбасадорот Самјуел Жбогар.

Официјално, нема информации на што се должи оваа доцнење, но веројатно времето предвидено за заеднички ручек на премиерите не им било доволно, па си „зеле“ дел и од времето на бизнисмените.