Економија 22. септември 2020. / 22:18

Екс министерот Тевдовски си замина од Македонија – ќе работи во Вашингтон

Екс министерот Тевдовски си замина од Македонија – ќе работи во Вашингтон

Поранешниот министер за финансии, Драган Тевдовски, деновиве си заминал од Македонија.

Тевдовски отпатувал во Вашингтон каде што ќе работи во Меѓународниот монетарен фонд, објави Курир.мк.

Тој е еден од низата македонски високообразовани кадри кои завршија во двете најмоќни банки во светот изминатите години.