Живот 17. август 2018. / 09:11

Времето до недела ќе биде суво и стабилно, а од понеделник дожд

Времето до недела ќе биде суво и стабилно, а од понеделник дожд

Времето до недела ќе биде стабилно и суво време, но локално не е исклучена појава на краткотраен дожд и ретки грмежи, велат синоптичарите.

Но, од понеделник на повеќе места повторно се очекува времето да биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер, соопштуваат од УХМР.

Температурата за време на викендот ќе се движи во интервал од 20 до 36 степени.