Живот 10. јули 2018. / 09:51

Времето денеска посвежо и ветровито

Времето денеска посвежо и ветровито

Времето денеска ќе биде посвежо и ветровито, околу пладне и попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и крајните источни делови.

Во вторник ќе настапи постепена стабилизација, но во северните делови сè уште ќе има услови за краткотраен попладневен дожд. Потоа следува период на претежно сончево и топло време.