Живот 30. јуни 2018. / 10:26

Временската прогноза за попладне нема да ве израдува

Временската прогноза за попладне нема да ве израдува

Првиот ден од викендот ни носи претежно облачен ден со утрински температури кои ќе се движат до максимални 17 степени.

Метеоролозите најавуваат локален пороен дожд и грмежи попладне проследени со засилен ветер од северозападен правец долж Повардарието.

Дневната температура ќе се движи од 23 до степени Целзиусови.

Облачна сабота и во Скопје а попладнето ќе донесе услови за дожд.

Максималната дневна температура ќе достигне 27 степени .

Затоплување се најавува од утре.