Живот 05. декември 2018. / 08:58

Утрово сончево, попладне дожд и ветер

Утрово сончево, попладне дожд и ветер

Денеска ќе имаме облачно време, со локални врнежи и со засилен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од три до 11 Целзиусови степени.

Променливо и студено времето ќе биде и во Скопје со дневна температура до осум степени.

Прогнозата за наредните денови е дека времето ќе биде стабилно и суво.

Од сабота се очекуваат обилни врнежи од дожд и снег на планините.