Живот 13. јуни 2018. / 16:28

Страшно невреме во Скопје – циклонот Силвија донесе пороен дожд и град (ФОТО)

Страшно невреме во Скопје – циклонот Силвија донесе пороен дожд и град (ФОТО)

Во моментов во Скопје врне пороен дожд, град а има значително зголемување на електрични празнења.

Инаку, времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.

Од пладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со обилен пороен дожд, засилен ветер и услови за појава на град, особено во источните делови.

Нестабилното време ќе продолжи и во текот на ноќта, кога не е исклучено повторно на места да има појава на невреме. УВ=8
УХМР Македонија