Живот 24. May 2018. / 17:03

Што ли ја чека? Кралицата Елизабета на Меган Маркл и ја испрати својата најсурова асистентка

Што ли ја чека? Кралицата Елизабета на Меган Маркл и ја испрати својата најсурова асистентка

Кралицата Елизабета II на војвотката од Сасекс Меган Маркл, и ја отстапила една од своите најдобри асистентки Саманта Коен (49), која би требало во наредните шест месеци да ја припреми за кралскиот живот.

Поради тоа Саманта, или попозната „пантерот Саманта“ поради нејзината суровост, по потекло од Австрија, се преселила од Бекингемската во Кенсингтонската палата, пренесува Дејли Мејл.