Живот 05. June 2018. / 11:03

Првата дама после 24 дена конечно се појави во јавност (ФОТО)

Првата дама после 24 дена конечно се појави во јавност (ФОТО)

Првата дама на САД Меланија Трамп синоќа присуствуваше на настан во Белата Куќа, што беше нејзино прво појавување после три недели.

Првата дама се придружи на сопругот во чест на загинатите во воена вежба.

Поради почит кон семејството на загинатите, Белата Куќа немала официјано известување за приемот, но кратко по тоа се појавија фотографии од Меланија за време на настанот.

Таа на 19 мај се врати дома, откако беше утно оперирана.

Последен пат во јавноста беше видена на 10 мај.