Живот 23. октомври 2018. / 10:27

Променливо облачно со повремен дожд

Променливо облачно со повремен дожд

Времето претпладне ќе биде променливо облачно со повремен дожд, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде од 4 до 11, а максималната од 14 до 21 степен.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со услови за повремен дожд. Попладне ќе има почести сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 8 до 18 степени.

Утре од крајот на денот и преку ноќта низ земјата ќе помине студен бран проследен со повремен дожд и засилен ветер ветер. В четврток се уште ќе дува засилен северен ветер, а дневната температура значително ќе опадне. Од петок дневните температури ќе бидат во постепен пораст.