Живот 16. May 2018. / 16:20

Од утре стабилизација на времето – промена се очекува за време на викендот

Од утре стабилизација на времето – промена се очекува за време на викендот

Од утре се очекува стабилизација на времето, освен во југоисточните предели, каде повторно ќе има услови за краткотраен дожд со ретки грмежи.

Повторна промена се очекува викендов, кога метеоролозите најавуваат појава на нестабилност и врнежи низ земјава.