Живот 11. јули 2018. / 23:01

Од петок голема промена на времето

Од петок голема промена на времето

До крајот на оваа работна недела ќе се задржи претежно стабилно и потопло време.

Во петок ќе има услови за краткотрајна нестабилност на северот и ќе започне да дува поинтензивен северен ветер.

За време на викендот се очекува појава на локален дожд и ретки грмежи, а ќе дува повремено засилен северен ветер.