Живот 26. ноември 2018. / 08:54

Облачно со повремени врнежи од дожд

Облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно време претпладне и во вечерните часови со повремени врнежи од дожд не очекува денес.

Ќе дува умерен ветер од југозападен и југоисточен правец.

Минималните температури ќе се движат од 3°C – 10°C, а максималните од 10° C – 16° C.

Синоптичарите за утре најавуваат облачно време со повремени врнежи од дожд, додека до среда следува спуштање на постуден воздух од север, што ќе донесе врнежи од снег на планините.