Живот 10. август 2018. / 19:12

На граничните премини е зголемена фреквенцијата на возилата

На граничните премини е зголемена фреквенцијата на возилата

На граничните премини од македонска страна има зголемена фреквенција за влез и излез од државата, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Зголемување на интензитетот на сообраќајот, како што се наведува во соопштението, има и на патните правци надвор од градските средини.