Живот 15. јуни 2018. / 15:50

Меган Маркл сега е елегантна војвотка, но како актерка се занимавала и со …. (ФОТО)

Меган Маркл сега е елегантна војвотка, но како актерка се занимавала и со …. (ФОТО)

По кралската венчавка, актерката Меган Маркл стана војвотката од Сасекс. И иако сопругата на принцот Хари веќе е обврзана да ја почитува пристојноста, таа учествувала во некои прилично храбри проекти пред запознавањето на нејзиниот сопруг.

Машкото списание Men’s Health објави видео со актерката од 2013 година. Во кадрите Меган примамливо готви хамбургери во кратки шорцеви и кошула, а на крајот на видеото се појавува натпис: “Скарата никогаш не изгледала толку жешко”.

Фановите на Војвотката Сасекс беа многу разочарани што таа морала да учествува во вакви проекти поради нејзината актерска кариера.

Интересно, кралицата Елизабета II не коментираше за таквите компромитирачки снимки. Не е познато дали таа ќе го стори тоа.

Маркел се омажи за принцот Хари на 19-ти мај. По враќањето од меден месец, Меган се појави на нејзиниот прв официјален ангажман со кралицата Елизабета Втора во Чешир.