Живот 10. август 2018. / 19:38

Меган го прослави роденденот, а сега мора да го направи ова – строгите правила важат и за неа

Меган го прослави роденденот, а сега мора да го направи ова – строгите правила важат и за неа

Војводката од Сасекс Меган Маркл, која пред три дена го прослави 37-от роденден, според кралскиот протокол мора да ги врати бројните подароци.

Убавата Американка може да задржи само книги, цвеќе и бонбони.

Списанието Ел наведе дека Маркл, како член на кралското семејство, не смее да ги прифати сите подарици кои и биле дадени.