Живот 10. октомври 2018. / 09:26

Хороскоп – еве каков ден ве очекува

Хороскоп – еве каков ден ве очекува

Дневен хороскоп:

Овен

Денеска се концентрирате на работите кои ве чекаат од минатиот период. Завршете ги. Не превземајте никакви ризици. Работен ризик во овој момент претставува погрешен избор. Претерувате во своите очекувања пред саканата особа. Партнерот не сака да „дава извештаи“ и немојте да го притискате со вашите очекувања. Нервозни сте.

Бик

Се наоѓате во шанса да ги тестирате своите интелектуални или практични способности. Направете се што е во ваша моќ да оставите добар впечаток. Јасно ви е дека не можете да добиете се она што емотивно го сакате. Но сеуште не знаете на кој начин можете да уживате во она што го имате. Добро се чувствувате.

Близнаци

Можно е се да се наоѓа во вашите раце, но под услов да реагирате во најдобриот можен момент и соогласно со заедничките правила за успешно работење. Доколку ве мачат љубовни дилеми, размислете што е главната причина за вашата несигурност. Немојте однапред да го обвинувате вашиот партнер. Хормонски проблеми

Рак

Некој сака да ви наметне рабони правила. Нема причина тоа да го трпите поради нечиј однос, но немојте да ги прецените своите способност. Ќе ви одговора романтична средба со една блиска особа или некоја добра забава во омилено друштво. Опуштете се. Главоболки.

Лав

Доколку ви смета нечиј однос на работа, потрудете се да размислувате на принципот рамноправност или фер-плеј во работниот однос. Потребна ви е добра емотивна поддршка или особа која може да ги разбере вашите идеи. Незадоволни сте од сегашната позиција која ја имате.
Добро се чувствувате.

Девица

Тргнувате од некои погрешни информации или од лажни слики кои ги имате за некоја особа. Поради тоа работен неуспех претставува логичен тек на настаните. Подобро своите мисли да ги насочите кон саканата особа, отколку да мислите со набљудување на различни личности од страна. Одлично.

Вага

Моментално се водите на принципот земање или давање. Она што го добивате има голема цена и бара откажување од нешто. Некој неочекувано ве носи кон ново искушение. Препуштете се на своите чувства и постапете онака како што мислите дека е најдобро. Добро се чувствувате.

Шкорпија

Имате доволно храброст да кажете она што го мислите пред својата работна околина. Но можно е тоа лошо да се одрази врз вашиот работен статус. Употребите мала итрост така што ќе делувате доволно убедливо на некого. Важно е се што правите, да го правите во вистинска мерка. Добро.

Стрелец

Средба со одредени колеги лесно може да прерасне во непријатна ситуација. Важно е правилно да ги заштитите своите работни интереси. Понекогаш одредени ситници во односот или постапките, повеќе откриваат, отколку реченици кои упорно се повторуваат. Внимателно анализирајте го односот на саканата особа. Контролирајте го притисокот.

Јарец

Повеќето од работните обврски можете да ги завршувате на рутински начин. Нема потреба да се расправете со оние кои не мислат како Вас. Доколку Ви се чини дека не сте пожелни во нечие друштво, размислете за Вашите постапки. Можно е некаде да сте згрешиле во проценката. Повеќе одморајте.

Водолија

Премногу сте преокупирани со потребата се да изгледа перфектно, и сите околу Вас да бидат задоволни. Намалете ги вашите критериуми. Ќе ви годи средба со една особа која за момент може да ве „повлече“ во свет на чудна романтика и нежност. Разубавете го вашето расположение. Добро се чувствувате.

Риби

Се соочувате со особи кои „без пардон“ ги оспоруваат вашите способности. Важно е да ги премолчите ситуациите кои можат да се разберат на погрешен начин. Доколку некој упорно ве критикува, тоа може претставува добра тема за размислување или преиспитување, но не и повод за нова емотивна расправа. Лоша циркулација.