Живот 11. јули 2018. / 17:10

Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Еве какво време не очекува до крајот на неделата

До крајот на работната недела ќе се задржи претежно стабилно и потопло време.

Во петок ќе има услови за краткотрајна нестабилност на север и ќе почне да дува поинтензивен северен ветер. За време на викендот се очекува локален дожд и ретки грмежи, а ќе дува повремено засилен северен ветер.