Живот 30. ноември 2018. / 21:56

Еве какво ќе биде времето за викендов

Еве какво ќе биде времето за викендов

Времето утре ќе биде претежно облачно со појава на магла по котлините.

Во недела времето ќе биде умерено облачно.

Во западните делови ќе биде облачно со услови за локален дожд. По некои котлини ќе има појава на магла.

Температурата ќе се движи од -6 до -11 степени.

Во понеделник времето ќе биде сончево со умерена облачност. По котлините ќе има услови за појава на магла.

Температурата ќе се движи од -5 до -13 степени.

Додека во вторник времето ќе биде променливо облачно со локален дожд со слаб интензитет.

А температурата ќе се движи од -4 до -14 степени, а ова воедно ќе биде и најстудениот ден за овој период од годината.