Живот 09. октомври 2018. / 09:26

Денеска сончево и топло време

Денеска сончево и топло време

Времето во Македонија ќе биде сончево, во западните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северoисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 21 до 27 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе достигне до 10, а дневната температура до 25 степени.

И во наредните денови ќе преовладува сончево време со малку постудени утра, а дневните температури ќе бидат без позначителни промени.