Живот 12. јули 2018. / 16:21

Денеска сончево и топло – викендов промена на времето

Денеска сончево и топло – викендов промена на времето

До крајот на работната недела ќе се задржи претежно стабилно и потопло време.

Во петок ќе има услови за краткотрајна нестабилност на север и ќе почне да дува поинтензивен северен ветер.

За време на викендот се очекува локален дожд и ретки грмежи, а ќе дува повремено засилен северен ветер.