Живот 08. ноември 2018. / 09:14

Денеска променливо облачно време – претпладне дожд

Денеска променливо облачно време – претпладне дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, а претпладне, претежно во јужните и југозападните делови, се очекуваат и локални врнежи од дожд.

Температурите ќе се движат меѓу 4 и 18 степени.

Во Скопје променливо облачно со температура од 5 до 17 степени.