Живот 18. May 2018. / 16:55

Ден пред венчавката откриено кој ќе ја испрати Меган до олтарот

Ден пред венчавката откриено кој ќе ја испрати Меган до олтарот

На прашањето кој ќе ја испрати Меган Меркл до олтарот на утрешната кралска венчавка со принцот Хари, сега кога е потврдено дека нејзиниот татко нема да биде присутен, конечно е разрешено.

Во соопштението од кралската палата се наведува дека Меган сама го прашала Чарлс да ја испрати до олтарот, како и дека тој со задоволство ја прифатил поканата и на тој начин ќе и посака добредојде во британското кралско семејство.

За потсетување, Меган сама јавно ја соопшти лошата вест дека нејзиниот татко нема да присуствува на нејзината венчавка.