Занимливости 10. June 2018. / 11:44

Заборавете на кафето – овој спреј ќе ви помогне да се разбудите

Заборавете на кафето – овој спреј ќе ви помогне да се разбудите

Ако сте исцрпени од работа или не сте добро наспани, ви препорачуваме да го пробате овој спреј од само две намирници.

Ќе ви помогне ако сте уморни, а со него испрскајте се по лицето и одма ќе се почувствувате одморени.

Потребно ви е пловина чаша алое вера, сок од една лимета и чаша вода.

Овие состојки смешајте ги, а потоа ставете ги во прскалка. За подобар ефект чувајте го спрејот во фрижидер.