Занимливости 20. декември 2018. / 13:52

(ВИДЕО) Барак Обама се облече како Дедо Мраз

(ВИДЕО) Барак Обама се облече како Дедо Мраз

Поранешниот американски претседател Барак Обама, маскиран како Дедо Мраз, им делеше подароци на болните деца во болница во Вашингтон.

Посетата беше изненадувачка за децата, кои се лекуваат во Детската Национална педијатриска клиника. Обама делеше подароци и се смееше со нив, а децата беа многу возбудени.

–  Само сакам да им се заблагодарам на сите, имав можност да разговарам со неверојатни деца и нивните семејства – рече Обама во видеото објавено на Твитер. Тој им честиташе на лекарите и медицинските сестри, кои се грижат за децата во болницата.